Medycyna w walce z otyłością

Najlepsze sposoby i wskazówki
Medycyna Wsparcie Zabiegi

Ośrodek medycyny pracy|Zapobiegać, a nie leczyć | Choroby dzisiejszych czasów

Ośrodek medycyny pracy
Jednym z lekarzy, z którym prawie każdy ma kontakt jest lekarz pracy. Zawsze, gdy podejmujemy nową pracę pracodawca kieruje nas na badania do ośrodka medycyny pracy w celu wykonania badań potwierdzających możliwość podjęcia przez nas danej pracy. Lekarze, którzy tam badają są najróżniejsi. Od lekarza ogólnego, przez okulistę, neurologa i wielu innych. Muszą być oni wszyscy w jednym miejscu, ponieważ przychodzą tam ludzie skierowani z różnych zakładów pracy, a różne zajęcia muszą spełniać różne warunki zdrowotne. Wiadomo, że osoba, która ma problemy ze wzrokiem i kolanami nie zostanie zawodowym kierowcą, bo nie przejdzie ani badania okulistycznego ani tak zwanych psychotestów na kierowców. Dlatego waśnie każdy musi się stawić na takie badania przed podjęciem pracy. Jest to wymóg nie tylko pracodawcy, ale jest to ustanowione prawem polskim, dlatego ani nie da się tego obejść ani uniknąć przed przyjęciem do pracy. W trakcie wykonywania zawodu oczywiście są kontrole i badania trzeba powtórzyć.

Zapobiegać, a nie leczyć
Mimo to, że wszystkim nam się wydaje, że nie potrzebujemy kontaktu z lekarzem, że jesteśmy zdrowi to i tak każdy musi od czasu do czasu udać się do lekarza, nawet żeby wykonać badania kontrolne. Są one bardzo ważne w każdym wieku i to, że ktoś jest młodym nie mówi o tym, że przecież jest zdrowy i badania nie są potrzebne. Jest to bardzo mylne myślenie i każdy człowiek powinien sobie zdawać sprawę z tego, że na kontrolną wizytę powinien się stawić. Biorąc pod uwagę sam fakt tego, że rozwój cywilizacji bardzo posuwa się do przodu i wszyscy jesteśmy narażeni na wszelkiego rodzaju choroby cywilizacyjne to każdy powinien sobie zdawać sprawę z tego, że lepiej zapobiegać niż później szukać przyczyny choroby i leczyć, bo czasami może być za późno na jakiekolwiek leczenie. Mamy dostęp dziś do wszystkiego, do wszystkich lekarzy oraz do wszystkich leków jednak nie do końca potrafimy z tego korzystać, a szkoda, bo kiedyś ludzie nie mieli takiej możliwości a byli zdrowsi i radośniejsi niż my dzisiaj.

Choroby dzisiejszych czasów
Wiele osób w dzisiejszych czasach choruje. Ciężko określić czy jest to wynik tempa, w jakim żyją, co wiąże się z brakiem czasu na normalne posiłki i odpoczynek, czy może cywilizacją. Kiedyś też były najróżniejsze choroby, ale nie wiadomo czy były one takie same i było ich tak samo dużo i nie wiedząc o nich żyło się ludziom lepiej. Lekarze leczyli ich wiele jednak tak naprawdę nie wiedzieli ani co leczą ani jak leczyć. W dzisiejszych czasach medycyna przez cały czas się rozwija i idzie do przodu, ale są jednak choroby, które ujawniają się coraz częściej jednak nie znamy na nie lekarstwa. Lekarze podejmują wiele prób, żeby wyleczyć daną osobę albo, chociaż ulżyć jej cierpieniu. Jednak najważniejsze jest odnalezienie przyczyny, a nie zaleczanie skutków. Poszukując przyczyny choroby lekarze kierują daną osobę na wiele badań i warto je wszystkie wykonać, bo czasami przyczyny są bardzo różne i najmniej podejrzane, a lekarz wie co robi i na pewno nie chce nam zrobić krzywdy, dlatego trzeba ich słuchać a nie udawać że wie się n co jest się chorym samemu, bo można sobie tylko zaszkodzić.