Medycyna w walce z otyłością

Najlepsze sposoby i wskazówki
Medycyna Wsparcie

Długowieczność prosto z Chin

Długowieczność prosto z Chin
Chińska medycyna od zawsze śmiało użytkowała florę i ich części, osiągając fenomenalne efekty w leczeniu nagłych i przewlekłych chorób. Dawni Chińczycy bez trwogi sięgali również po grzyby reishi, chociaż były one towarem niebywale pierwszorzędnym. Na kurację za pomocą zarodników oraz grzybni stać było zaledwie najzamożniejszych. Kosztowały majątek, a mikstury tworzone w największej tajemnicy służyły nie tylko do terapii leczniczych. Stosowano ich przede wszystkim jako syropu młodości.

Zarodniki cenniejsze od złota
Wyznawcy tradycyjnych chińskich wiar zawierzali, że istota ludzka może żyć wiekuiście. Poszukiwali magicznego leki, które zapewni im nieśmiertelność. Już kilka tysięcy lat temu odkryli go w osobowości niepozornego wapniaka reishi, umianego zachodniej przyrodzie pod łacińska nazwą Ganoderma lucidum. Wapniak o niesamowitych swoistościach leczniczych i odmładzających niezwyczajnie okazjonalnie zalega w wymogach zwykłych, dlatego mikstury uzyskiwane z jego grzybni oraz zarodników były rzeczywiście na wagę złota.

Gdzie znaleźć magiczne grzyby?
Godny uwagi niekonwencjonalnej medycynie nie rzucający się w oczy grzyb zarabia co chwila większą popularność. W krajach odległego Wschodu sławny jest już od starożytności, lecz na Zachodzie począł być doceniany dopiero od początku ubiegłego wieku. Leki z reishi polecane są przy wielu sporych schorzeniach, a niektórzy ufają, że mogą rozszerzać młode lata. Ten atrakcyjny grzybek można spotykać również w Polsce. Nie wolno jednakże go zbierać, bo jest objęty asekuracją. Pragnąc posłużyć się z jego swoistości, trzeba nabyć zrealizowany preparat.

Najcenniejsza czerwona odmiana
Egzotyczny grzyb reishi używany przez doktorów z Japonii i Chin od kilku tysięcy lat występuje w kilku formach. Różnią się one wielkością oraz kolorami. Można spotykać reishi fioletowe, lazurowe, białe, kanarkowe i ciemne. Wszelkie znane są z pomyślnego autorytetu na zdrowie, ale standardowo uważa się, że najcenniejsze z lekarskiego punktu pojmowania własności posiada forma czerwona. Specyfiki osiągane z cząstek tego wapniaka nie są tanie, lecz powinno się w nie zainwestować. W końcu zdrowie jest bezcenne.